Gyd. Simono Grybausko blog'as

2009 m. gruodžio 18 d.

Gerbiami pacientai ir šio puslapio svečiai,

Šio dienoraščio tikslas yra supažindinti Jus su ortognatinio gydymo kasdienybe. Pasidalindamas kai kuriomis savo mintimis su Jumis, tikiuosi užmegzti glaudesnį ryšį, taip pat pagerinti abipusį supratimą.
Dienraštyje aptarsiu įvairius su gydymu aktualius klausimus, dažniausiai pacientų užduodamus klausimus, organizacines problemas, tokias kaip pacientų eilės ir gydymo prieinamumas, taip pat gydymo kainas ir kitus aktualius klausimus. 

2009 m. gruodžio 20 d.

Artėja metų pabaiga, todėl vis dažniau žvilgsnis nukrypsta į kitų metų kalendorių... operacijų tvarkaraštis sudarytas į priekį 3 mėnesiams, užpildyti visi mėnesių pirmadieniai, pacientai paruošti ir jau senokai nekantriai laukia operacijos. Ir staiga pasirodo, kad pirmadienis vasario 15-oji - ne darbo diena.... Dviems pacientams reikia ieškoti naujo pirmadienio... O štai ortodonto skambutis ir pranešimas apie dar vieną operacijai paruoštą pacientą. Taip norisi nevilkinti laiko ir atlikti operacijas pacientui patogiu laiku, bet ... ortognatinės operacijos atliekamos tik pirmadieniais, todėl eilė neišvengiama.

2009 m. gruodžio 27 d.

Po ilgojo Kalėdų savaitgalio atėjus į darbą, ligoninėje sklando anekdotas apie mano pacientą, Lietuvoje gyvenantį kitatautį, kuriam prieš savaitę atlikta ortognatinė operacija. Ogi pasirodo, kad tam tikrų tautų atstovai gali pasigirti tris kartus geresniu apetitu negu statistinis lietuvis. Todėl nenuostabu, kad ligoninės tiekiamo maisto jam neužteko ir jis leisdavosi į maisto paieškas tarp tris kartus per dieną tiekiamo maitinimo. Nors dėl kalbos barjero kartais būdavo sunku papasakoti slaugytojoms, ko jis pageidauja, paprastą dieną jis visuomet būdavo pavaišinamas antrąja ir net trečiąja maisto porcija, parodęs ženklais "niam niam". Maisto pacientui nebūdavo atsakoma net ir ketvirtą valandą ryto, kai jis pastuksendavo į vyriausiosios slaugytojos duris ir paprašydavo valgyti. Ačiū Žalgirio ligoninės slaugytojoms už kantrybę ir paslaugumą :)

O štai ir Kūčių vakaras, ligoninėje budinčios slaugytojos virtuvėlėje padengė Kūčių stalą, ant stalo - namuose pasigaminta šaltiena, įvairūs kiti Kalėdiniai patiekalai, slaugytojos trumpam iškviečiamos į skyrių perrišti ligonių. Grįžus į virtuvėlę, vaizdas pasikeitęs 180 laipsnių. Kūčių stalas tuščias, o prie jo sėdi mūsų pacientas, sukirtęs visą šaltieną, akys kupinos laimės, į viršų kelią nykštį ir taria "lietuvišką" "VO"... Linksmų šv.Kalėdų :)

 

 

 
 
Rašykite mums: info@orthognatic.lt
 
2007 © Ortognatinė chirurgija