Pasiruošimą operacijai galima pavadinti "operacijos programavimu". Tai ypač kruopštus gydymo etapas, kurio metu pagaminami instrumentai ir priemonės, užtikrinantys operacijos tikslumą.

Pasiruošimas operacijai pradedamas likus 1-2 savaitėms iki operacijos. Tuo metu ortodontinis gydymas jau būna užbaigtas ir dantys nebegali būti daugiau judinami breketais. Visus paruošiamuosius diagnostinius tyrimus ir veiksmus atlieka chirurgas, nes būtent jis atsakingas už pooperacinį rezultatą ir operacijos tikslumą.

Pirmojo apsilankymo metu odontologijos klinikoje nuimamos dvi poros dantų atspaudų ir vašku registruojamas sąkandis. Atspaudai ir sąkandžio registratas atiduodami į laboratoriją, kurioje pagaminami gipsiniai dantų modeliai ir įtvirtinami specialiame aparate - artikuliatoriuje. Antrasis vaškinis sąkandžio registratas atiduodamas pacientui. Pacientas nukreipiamas naujoms rentgeno nuotraukoms atlikti: panoraminei rentgeno nuotraukai ir šoninei galvos cefalogramai (telerentgenogramai). Atliekant telerentgenogramą yra dvi būtinos sąlygos: dantys turi būti sukąsti į vaškinį sąkandžio registratą; lūpų ir smakro raumenys turi būti visiškai atpalaiduoti, todėl nereikia bijoti, jei lūpos bus labai praviros. Tai ypač svarbu diagnostikai ir operacijos plano sudarymui. Pirmojo apsilankymo metu atliekamos paciento veido ir dantų foto nuotraukos. Pateikiamas reikalingų sveikatos tyrimų sąrašas.

Antrojo apsilankymo metu pacientas atsineša naujas rentgeno nuotraukas, kurios naudojamos planavimui. Patikrinama, ar laboratorija tiksliai atliko gipsinius modelius. Atliekami visi reikalingi veido ir dantų matavimai.

Trečiojo apsilankymo metu pakartotinai atliekami veido ir dantų matavimai. Pakartotini matavimai leidžia sumažinti matavimų paklaidą. Po šio apsilankymo, naudojantis visais atliktais matavimais ir rentgeno nuotraukomis sudaromas tikslus operacijos planas. Operacija simuliuojama artikuliatoriuje supjaustant gipsinius modelius ir fiksuojant juos erdvėje reikiamoje padėtyje. Tuomet modeliai grąžinami į laboratoriją, kur pagaminamos individualūs aparatai, reikalingi būtent šio paciento operacijai atlikti.

Ketvirtojo apsilankymo metu pacientui pristatomas tikslus operacijos planas ir siekiamas pooperacinis veido profilio kontūras. Aptariama operacijos eiga, rizika, individuali rizika, galimos išeitys ir komplikacijos. Burnoje pritaikomi individualūs laboratorijoje gaminti aparatai, kurie bus naudojami operacijos metu. Šio apsilankymo metu įvertinami laboratoriniai sveikatos tyrimai.

 
 
Rašykite mums: info@orthognatic.lt
 
2007 © Ortognatinė chirurgija