Gydymo planas sudaromas išanalizavus veido ir sąkandžio klinikinio tyrimo duomenis, fotografijas, rentgenogramas ir gipsinius dantų modelius. Tai vienas svarbiausių etapų. Pradėjus gydymą, jį radikaliai keisti arba pasukti atgal gali būti sudėtinga arba neįmanoma.

Pradžioje įvertinami paciento pateikti duomenys apie sveikatą ir persirgtas ligas. Jei nėra kontraindikacijų operacijai ir bendrinei nejautrai, paeiliui įvertinamos šios sistemos: dantys ir dantų lankai, žandikaulių dydis ir tarpusavio padėtis, apatinio žandikaulio sąnarių būklė, kvėpavimo takai ir miego skalė, veido estetika.

Dantys ir dantų lankai. Vertinama dantų būklė, jų padėtis dantų lankuose, pasvirimas, susigrūdimas, pagal tai nustatomas dantų lankų formų neatitikimas. Modeliuojama nauja dantų padėtis dantų lankuose, t.y., planuojama, kaip reikia ištiesinti dantų lankus, kiek palenkti atskirus dantis, kad dantų lankai maksimaliai atitiktų vienas kitą.

Žandikaulių dydis ir padėtis. Rentgenogramose vertinamas žandikaulių dydis ir tarpusavio padėtis. Išanalizavus veido matavimus ir kampus, nustatoma, ar vieno, ar abiejų žandikaulių dydis ir padėtis yra netaisyklingi. Specialia kompiuterine programa planuojama nauja žandikaulių padėtis. Programa leidžia pamatyti, kaip apytiksliai atrodys veido profilio kontūras, jei operacija būtų atlikta pagal sudarytą planą.

     

Apatinio žandikaulio sąnarių būklė. Esant netaisyklingam sąkandžiui, apatinio žandikaulio sąnariai gauna nepalankų krūvį, yra traumuojami, ir dėl to gali sutrikti jų funkcija. Sąnariuose gali atsirasti traškesiai, poškėjimas, sąnarinių diskų išnirimai, sąnariai greičiau dėvisi. Nustačius sąnarių funkcijos sutrikimų, gydymo planavimui skiriamas išskirtinis dėmesys, o viso gydymo metu skiriamas sudėtinis medikamentinis gydymas.

Kvėpavimo takai ir miego skalė. Jei vienas arba abu žandikauliai yra nepakankamai išsivystę, burnaryklė gali būti susiaurėjusi. Todėl kvėpuojant pro ją praeina mažesnis oro tūris. Nakties metu atsipalaidavus  kramtomiesiems raumenims, burnaryklės spindis dar labiau susiaurėja, atsiranda knarkimas. Nutukusiems vidurinio amžiaus žmonėms dažnai diagnozuojama miego apnėja - būklė, kuomet dėl susiaurėjusių viršutinių kvėpavimo takų miego metu epizodiškai sustoja kvėpavimas. Dėl to organizmas nepakankamai aprūpinamas deguonimi, nukenčia visos organizmo sistemos, žmogus dienos metu būna mieguistas. Nustačius susiaurėjusius kvėpavimo takus ir miego apnėją, žandikaulių padėtis planuojama taip, kad po operacijos kvėpavimo takai būtų maksimaliai praplatėję.

Veido estetika. Veido patrauklumą didžiąja dalimi nulemia viršutinio ir apatinio žandikaulio padėtys, nes būtent nuo jų priklauso lūpų ir smakro projekcija, harmonija su kitomis veido dalimis - nosimi, skruostais, kakta. Planuojant žandikaulių padėtis, būtina žinoti veido estetikos formules, kuriomis remiantis galima sukurti taisyklingą veido profilį. Jei operacija bus atlikta techniškai idealiai, tačiau pagal neteisingą planą, po operacijos sąkandis bus taisyklingas, o veidas - ne estetiškas. Ir atvirkščiai, jei gydymo planas sudarytas teisingai, o operacija atlikta netiksliai, po operacijos sąkandis bus netaisyklingas, o veido profilis patenkinamas. Tuo būtina pabrėžti, kad sudaryti gydymo planą, vadovauti gydymo eigai bei atlikti operaciją turi tas pats žmogus, gerai įvaldęs operacinę techniką ir išmanantis veido estetiką.

 
 
Rašykite mums: info@orthognatic.lt
 
2007 © Ortognatinė chirurgija