Ortodontinis gydymas iki operacijos – apie 12-18 mėnesių trunkantis gydymas. Jo metu pacientas nešioja breketus ant viršutinių ir apatinių dantų. Ortodontinio paruošimo tikslas – pagal sudarytą gydymo planą sulygiuoti dantis į taisyklingus lankus, kurie atitiktų vienas kitą. Dėl didelio dantų lankų dydžio neatitikimo ar dantų susigrūdimo kartais tenka šalinti du arba keturis sveikus dantis. Prieš pradedant ortodontinį gydymą arba jo pradžioje būtina pašalinti ir visus protinius dantis.

Kodėl reikalingi breketai?

Esant žandikaulių dydžio ir padėties anomalijoms, dantų lankai dažnai būna netaisyklingos formos, prisitaikę vienas prie kito ir prie esamos žandikaulių padėties, kad kramtymo funkcija būtų kuo geresnė. Jei operacija būtų atliekama be ilgo ortodontinio paruošimo, žmogus po operacijos paprasčiausiai negalėtų kramtyti, kadangi dantų lankai visiškai neatitiktų vienas kito.

Ortodontinio gydymo metu dantų lankams suteikiama taisyklinga forma, koreguojamas dantų palinkimo kampas ir padėtys dantų lankuose. To neįmanoma atlikti anksčiau plačiau taikytomis ortodontinėmis plokštelėmis, o reikalingi breketai. Breketai gali individualiai reguliuoti kiekvieno danties padėtį dantų lanke.

Ortodontinio paruošimo metu sąkandis ir kramtymo funkcija gali pablogėti, kadangi panaikinamos visos dantų lankų formos kompensacijos esamame sąkandyje. Gali šiek tiek pablogėti ir veido profilio estetika. Ortodontinis paruošimas yra būtinas ir be jo neatliekama nė viena operacija. Tik tinkamai paruošę dantų lankus, galime tikėtis stabilaus pooperacinio rezultato.

Ortodontinis paruošimas laikomas baigtu, kuomet ortodontas ir chirurgas įvertina naujai pagamintus gipsinius dantų modelius ir nusprendžia, kad visi ortodontinio paruošimo tikslai yra pasiekti.

 

 
 
Rašykite mums: info@orthognatic.lt
 
2007 © Ortognatinė chirurgija