Pabaigus ortognatinį gydymą, gali prireikti ir plastikos chirurgo pagalbos. Mat greta mūsų laukiamų veido pokyčių ir naujų harmoningų bruožų atsiradimo, veide tam tikrais atvejais gali įvykti ir kiti pokyčiai, kuriuos būtina iš anksto numatyti ir perspėti pacientą dar iki ortognatinio gydymo pradžios.

Pavyzdžiui, viršutinį žandikaulį patraukus į priekį, kartu su juo atsikiša ne tik viršutinė lūpa, bet nežymiai į viršų užsiriečia ir nosies galiukas, praplatėja šnervės. Jei iki gydymo paciento nosis yra kumpa ir pernelyg siaura, ši operacija padės, nes nosies šnervės praplatės ir profilis taps tiesesnis, tačiau jei nosis yra riesta ir plati, po viršutinio žandikaulio operacijos ji gali tapti pernelyg riesta ir pernelyg plati, dėl to pacientas gali pageidauti plastikos chirurgo pagalbos.

Jei planuojamas apatinio žandikaulio traukimas atgal, visuomet atsižvelgiama į pasmakrio srities minkštuosius audinius, kitaip tariant, į „pagurklio“ dydį. Mat tais atvejais, kai žandikaulis traukiamas atgal dideliu atstumu, trumpėja žandikaulio kūnas ir pasmakrys gali padidėti. Dėl šio pokyčio gali prireikti plastinės pasmakrio srities operacijos.

Šių neigiamų estetinių rezultatų galima išvengti kruopščiai ir tiksliai suplanavus operaciją. Iš anksto numatant nepageidaujamus pokyčius, galima atsisakyti neigiamą efektą duosiančių žandikaulių poslinkių, pakeičiant juos kitais.

 
 
Rašykite mums: info@orthognatic.lt
 
2007 © Ortognatinė chirurgija