Bene kasdien darbe ir asmeniniame gyvenime susitinkame ir susipažįstame su naujais žmonėmis. Kas nulemia mūsų suvokimą, ar naujai sutikto žmogaus veidas yra patrauklus, ar ne? Ko gero pasaulyje būtų sunku surasti du negiminingus žmones vienodais veidais, tačiau žymiai lengviau rasti žmones, kurių labai panašios akys, skruostai, nosis, lūpos ar smakras. Kodėl iš tų pačių „detalių“ sukurtas veidas vieno žmogaus atrodo patrauklesnis negu kito? Ar veido patrauklumą lemia atskirų jo dalių grožis, ar ne tiek atskirų sričių grožis, kiek jų harmonija?

Į šį klausimą mokslininkai bando atsakyti jau ne vienerius metus, ieškodami, kurios veido sritys labiausiai lemia veido patrauklumą, o chirurgai - bandydami surasti raktą, kaip veidą padaryti patrauklesnį, pakeičiant tam tikrus veido buožus. Ar vertindami veido patrauklumą mes žiūrime į akis, ar į šypseną, ar į veido simetriškumą, ar į keleto veido bruožų derinį : nosies, skruostų, antakių, akių?

Nustatyta, kad nemažą įtaką veido patrauklumui daro atstumas tarp akių, veido aukštis ir plotis, burnos dydis, skruostų padėtis, akių spalva ir forma. Brandaus veido bruožai, tokie kaip atsikišę skruostai, platus stačiakampis žandikaulis ir didelis smakras, yra siejami su vyriško veido patrauklumu. Priešingai moters veidas laikomas patrauklesniu, jeigu jam būdingos kūdikiškos savybės: didelis atstumas tarp akių, mažas smakras ir plati šypsena. Be to, veidas patrauklesniu laikomas tuomet, kai jis yra simetriškas ir visos jo sritys yra vidutinio dydžio. Šukuosena neturi didesnės įtakos idealios formos veido patrauklumui, tačiau gerai pritaikyta, gali padaryti veidą, kuris yra ne idealios formos, patrauklesniu.

Veido patrauklumą neigiamai veikia priekinių dantų susigrūdimas arba tarpas tarp jų. Taisyklingai išsidėstę priekiniai dantys veido patrauklumui turi netgi didesnę įtaką negu žandikaulių ir lūpų tarpusavio santykis. Tačiau vis tik didžiausią įtaką veido patrauklumui turi burnos sritis – tai yra lūpų tarpusavio santykis ir projekcija, veido profilis, o tai didžiąja dalimi priklauso nuo žandikaulių tarpusavio padėties.
 
 
Rašykite mums: info@orthognatic.lt
 
2007 © Ortognatinė chirurgija