„Visa kas gražu yra gera“. Nustatyta, kad patrauklūs vaikai gauna geresnius mokytojų įvertinimus nei nepatrauklūs. Be to, mokytojai apibūdina patrauklius vaikus taip: jie protingesni, daugiau pasiekia moksluose, turi tėvus, kurie labiau domisi jų auklėjimu bei džiaugiasi geresniais tarpusavio santykiais.

Kur slypi tiesa? Ko gero yra taip, kad patraukliems vaikams yra priskiriama daugiau teigiamų charakterio savybių. Su jais šilčiau bendrauja aplinkiniai, jie paprasčiau įsilieja į socialinį gyvenimą, gauna teigiamą emocinį paskatinimą iš bendraamžių, dėl sėkmingų tarpusavio santykių ir bendraamžių pripažinimo atsiranda savigarba, vystosi stipri ambicinga asmenybė, galinti daug pasiekti. Nepatrauklų vaiką gali sužlugdyti neigiama aplinkinių reakcija ir neigiamas emocinis atsakas. Jei tai pasikartoja keletą kartų, vaikas gali daugiau nedrįsti įsilieti į socialinį gyvenimą, izoliuotis. Nebendraudamas su aplinka, jis negali tapti stipria asmenybe, todėl užsidaro savyje.

Deja, suaugusiųjų tarpe šie stereotipai neišnyksta, o tik sustiprėja ir įgauna kitą atspalvį. Patrauklesnis žmogus yra laikomas pranašesniu, nes jam suteikiamos šios savybės: jautrumas, gerumas, stiprumas, lankstumas, pasitikėjimas, atkaklumas, paprastumas, socialumas, draugiškumas, seksualinis artumas ir jautrumas, ekstravertiškumas, nepriklausomumas, supratimas, humoras, pasiekimai ir ištvermė.

Tos pačios ir priešingos lyties žmonės patrauklesnius žmones įvertina kaip lengviau susirandančius gerą darbą, antrąją pusę bei gyvenančius laimingesnius gyvenimus.

Psichologai nustatė, kad vaikai, turintys dideles veido deformacijas, buvo žymiai labiau savimi pasitikintys ir emociškai stipresni negu vaikai, turintys lengvas veido deformacijas. Priežastis slypi štai kur: vaikai, su nedidelėmis veido deformacijomis iššaukdavo draugų pašaipas, juoką, erzinimą ir viso to psichologinis poveikis buvo yač stiprus. Tokie vaikai turi elgesio ir bendravimo problemų. Vaikai, turintys dideles veido deformacijas, rečiau susilaukia pašaipų, nes su jais bendraamžiai apskritai vengia bendrauti, jų išvaizda dažniau iššaukia ne juoką, o užuojautą ir gailestį, todėl tokie vaikai patirdami mažiau patyčių būna psichologiškai stipresni.
 
 
Rašykite mums: info@orthognatic.lt
 
2007 © Ortognatinė chirurgija