Prieš pradedant gydymą, reikia įsitikinti ar paciento lūkesčiai yra realūs. Pacientai, kuriems jų išvaizda patinka, bet nori tik pagerinti sąkandžio funkciją, gali nusivilti operacija, nes jos metu neišvengiamai įvyksta pokyčių veide. Tų, kurie mano, kad operacija jų nepatrauklius veidus padarys gražius, lūkesčiai gali pasiteisinti, tačiau tai dar priklauso nuo to, ko konkrečiai jie tikisi. Veido simuliavimas iki operacijos ir maketų rodymas pacientui gali padėti pasiekti, kad paciento lūkesčiai būtų realūs.

Tikėjimasis, kad operacija pagerins gyvenimo kokybę taip pat turi būti realus. Pacientai, kurių lūkesčiai yra vidutiniški arba realūs (nori patogiai jaustis socialiniame gyvenime) greičiausiai bus patenkinti gydymo rezultatu. Tie, kurių lūkesčiai yra nerealūs (nori kad geriau sektųsi pasimatymuose, nori susirasti idealią žmoną ar gauti paaukštinimą darbe) gali nepasiekti trokštamo rezultato, nes patrauklesnis veidas po operacijos – tai tik įrankis, kuriuo taip pat reikia mokėti manipuliuoti.

Chirurginė intervencija gali pagerinti fizinę išvaizdą, kuri gali pagerinti savivertę bei psichologinę būklę. Gerai suplanuota ir atlikta operacija gali žymiai pagerinti žmogaus psichosocialinę būklę, o blogai suplanuota, nors ir techniškai idealiai atlikta operacija gali žmogų psichologiškai sužlugdyti.
 
 
Rašykite mums: info@orthognatic.lt
 
2007 © Ortognatinė chirurgija