Tiriant veido profilio šešėlių formą, t.y., kuomet eliminuojama akių ir odos spalvos, šukuosenos ir kitų sričių įtaka veido patrauklumo suvokimui, buvo nustatyta, kurie veido profilio bruožai yra laikomi patraukliais, o kurie nepatraukliais. Ilgus metus įvairių šalių menininkai, antropologai, chirurgai ir ortodontai ieškojo „idealaus“ veido formos, tačiau niekaip negalėjo prieiti prie vieningos nuomonės. Jų vertinimuose stipriai skyrėsi idealaus veido išgaubtumas, lūpų projekcija, dantų atsikišimas, ir taip yra dėl to, kad kiekvienoje kultūroje grožio ir estetikos supratimas skiriasi. Todėl veidas, laikomas patraukliu Lietuvoje, gali būti suvokimas kaip ne visai patrauklus Ispanijoje, veidas, laikomas patraukliu Europos šalyse, Amerikoje gali būti suvokiamas kaip nepatrauklus, ką jau kalbėti apie patrauklumo suvokimo skirtumus tarp rasių. Todėl daugiau dėmesio reikėtų kreipti į europietiško veido profilio formą ir jos patrauklumą.

Nors, kaip buvo minėta, lietuvio, esto ir vokiečio veido patrauklumo suvokimas gali stipriai skirtis, tačiau egzistuoja keletas bruožų, kurie yra laikomi patrauklumo arba nepatrauklumo požymiais daugelyje Europos šalių ir baltųjų rasėje.

Tyrimai, kurių metu žmonės vertino nuotraukose matomus veido profilius, teigia, kad europiečiai patrauklesniais veidais laiko tuos, kuriems būdingi labiau išreikšti žandikauliai ir didesnė lūpų projekcija, negu tuos, kurių žandikauliai yra mažesni ir lūpos yra įdubę. Apskritai, vyrų veidų profiliai laikomi patrauklesniais jeigu jie yra tiesūs, moterų, jei jie yra šiek tiek išgaubti. Ypač išgaubti veidai, turintys labai mažą smakrą, yra laikomi nepatraukliausiais. Ir vyrų, ir moterų veiduose teigiamai labiausiai vertinamas lūpų atsikišimas, o įdubusios lūpos vertinamos neigiamai. Vertinant veido profilį, lūpų atsikišimą gali lemti lūpų storumas, pailgas veidas ir maža nosis, taigi, kuo storesnės lūpos ir mažesnė nosis, tuo lūpos santykinai labiau atsikišusios į priekį, o ypač tai matoma, kai pailgos formos veide nėra stipriai išreikštas smakras. Taigi, šiandien patraukliu veidu laikomas pailgas veidas, kurį puošia maža nosis, šiek tiek atsikišusios lūpos ir neišreikštas smakras.
 
 
Rašykite mums: info@orthognatic.lt
 
2007 © Ortognatinė chirurgija